Používání pomocných a hlavních seznamů souřadnic z hlediska logiky programu je popsáno v samostatné kapitole Hlavní a pomocný seznam souřadnic.
Zde je popsáno vlastní ovládání z hlediska uživatele: otevírání, zavírání, změna pořadí hledání v seznamech atd.
Všechny právě otevřené pomocné seznamy souřadnic jsou vypsány v okně na hlavním formuláři programu, který na ostatních místech nazýváme seznamem seznamů souřadnic (rozumí se pomocných seznamů, protože hlavní seznam může býte otevřen jen jeden, viz Hlavní a pomocný seznam souřadnic). Tento název zní sice dost divně, ale nic jiného a dostatečně přesného nás nenapadlo. Tyto seznamy lze ovládat pomocí příkazů menu nebo nástrojové lišty označené "Pomocné seznamy":
Seznam (pomocných) seznamů souřadnic
Automatické kopírování nalezených bodů do hlavního seznamu:
V nastavení pro seznam souřadnic lze zapnout přepínač "Automaticky kopírovat z pomoc. seznamu". Pokud je tento přepínač zapnut, je každý bod nalezený v jakémkoliv pomocném seznamu souřadnic automaticky překopírován do hlavního seznamu souřadnic. To může být užitečné například v tomto případě: Jako pomocné máte otevřené všechny soubory RES (registr souřadnic v KN), které potřebujete pro právě zpracovávanou zakázku. Všechny dané body, na které se odkážete se automaticky zkopírují do seznamu souřadnic zakázky, takže je není nutné nakonec znovu složitě hledat pro výpis seznamu souřadnic použitých bodů.
Otevření více pomocných seznamů souřadnic najednou:
Pomocné seznamy souřadnic je poprvé nutné otevírat postupně po jednom. Lze však uložit seznam otevřených pomocných seznamů do textového souboru, který lze pak použít k otevření všech zapsaných seznamů najednou. Uložení i načtení se provádí tlačítky z nástrojové lišty pro ovládání pomocných seznamů. Soubor má příponu *.sss (Seznam Seznamů Souřadnic). Toreticky by tak mělo jít otevřít všechny soubory seznamů souřadnic pro všechna KÚ v okrese, ale zatím jsme to z hlediska "použitelné rychlosti" vyhledávání bodů netestovali.