Tiskové formuláře jsou v této nápovědě také nazývány tiskovými předlohami. V obojím případě se jedná o to samé, nejednotnost vznikla už u autorů SineaReportu a také v běžné hantýrce "počítačového lidu", kde se běžně používají oba výrazy.
Tiskové předlohy jsou fyzicky reprezentovány soubory s příponou *.PST. V případě programu GEUS jsou ukládány do jednoho smluveného adresáře tak, aby byly přístupné ze seznamu souřadnic, uloženého v jakémkoliv adresáři.
Po nainstalování programu GEUS je tento adresář nastaven do podadresáře DATA v adresáři, kam byl program nainstalován. Tento adresář se dělí na další podadresáře, které jsou určeny pro různé typy dat. Jeden z nich, ten se jménem PREDLOHY, je určen právě pro ukládání definičních souborů předloh (tiskových formulářů). Protože GEUS používá dva typy tiskových výstupů, dělí se i tento adresář na dva další podadresáře: PROTOKOL a SEZNAM.
V podadresáři SEZNAM jsou uloženy pouze soubory s definicemi pro tisk seznamů souřadnic.
V podadresáři PROTOKOL jsou uloženy pouze soubory s definicemi pro tisk výpočetního protokolu.
Do těchto adresářů jsou ukládány i všechny definiční soubory, které si sami vytvoří uživatelé. Protože je někdy zapotřebí, aby bylo možné tyto definice sdílet v celé počítačové síti, lze přesměrovat adresář DATA na sdílený síťový disk. Viz Základní nastavení GEUS.
POZOR, v dialogu pro zvolení tiskového formuláře uvnitř programu GEUS se však nezobrazí název souboru předlohy, ale jeho popis, který se vyplňuje v editoru předloh jako vlastnost předlohy.