Tento formulář je použit pro prohlížení a změny výsledků u úloh, které umožňují více než 10 připojovacích bodů (tedy v současné maximálně 30). Jedná se o tyto úlohy: polární a ortogonální metoda, transformace a úlohy odvozené, jako jsou polární metoda dávkou a digitalizace. Logika ovládání je odvozena z původní DOS verze.
Obecný způsob ovládání:
1. Do textového okna ve formuláři se vypisují komentáře a zprávy programu. Na samostané řádky jsou vypsány i dosažené odchylky na jednotlivých připojovacích bodech. Typ odchylek a způsob výpisu záleží na prováděném výpočtu.
2. Na konci řádky s odchylkou (resp. odchylkami) každého připojovacího bodu je zobrazený text Ano. To znamená, že tento bod byl použit pro výpočet připojení úlohy. Tento text lze přepnout na Ne buď klávesami [+]/[-] nebo stejně označeným tlačítkem dole na formuláři. To znamená, že bod nebude v dalším výpočtu použit. Výjimkou je výpočet polární metody dávkou, kde se v tomto formuláři na začátku každého stanoviska nejdříve zobrazí pouze připojovací body a hodnoty na ně meřené. Teprve v dalším kroku (po potvrzení dat klávesou [Enter] nebo tlačítkem Pokračovat) je proveden výpočet připojení a zobrazeny i dosažené odchylky.
3. Pokud byly některé body označeny textem Ne, je nutné před dalšími výpočty provést nový přepočet připojení a výpočet nových odchylek. To se provede tlačítkem Výpočet změn nebo kombinací kláves [Ctrl]+[Enter]. Program body označené Ne z výpočtu vyločí a v novém výpisu odchylek se již neobjeví. Všechny zbývající body budou zase označené textem Ano. Tento krok lze libovolně opakovat tak dlouho, doku zbývají nějaké připojovací body.
4. Již vyloučené body nelze jednotlivě do výpočtu vracet, ale tlačítkem Vrať 1. výpočet lze do výpočtu vrátit všechny body, které v něm byly na počátku.
5. Tlačítkem Pokračovat nebo klávesou [Enter] se výpočet schválí a program pokračuje dále, vetšinou výpočtem podrobných bodů.
6. Tlačítkem Opravy nebo klávesou [Esc] se lze vrátit na zadávání vstupních údajů z klávesnice a provést jejich editaci.
Změna kritérií odchylek dle KN
Způsob kontroly některých úloh dle původních metodických návodů nemá nyní přímou oporu v textu právě platných vyhlášek (např. polární metoda, viz Odchylky v polární metodě), což u některých pracovníků KÚ nebo ZKI vede k popírání jejich "práva na existenci" ve výpočetním protokolu. Což pak znamená ruční vypouštění z protkolu pomocí editoru. Pro tyto případy má GEUS zabudovanou "odbočku, kdy se pokusí správnost postupu ověřit jinými kritérii, které přímou oporu ve výhláškách mají. V takovém případě se v řádce nápovědy tohoto formuláře objeví text "Ctrl+[+] = mez.dle KN". Tedy po stisknutí kombinace kláves [Ctrl]+[+] se tedy vypíšou odchylky dle jiných pravidel a po následném potvrzení tlačítkem Pokračovat se tyto odchylky vypíšou i do výpočetního protokolu.