Možnost změnit barevné schéma na obrazovce. Lze změnit všech 14 barev pro kreslení na obrazovce + barvu pozadí + barvu pro označení vybraných prvků na libovolnou barvu, kterou lze ve Windows nastavit.
Od verze 21.0 je celkový počet nastavený na 40 barev. Vyšlo to z požadavků některých uživatelů, kterým původní počet 20 nestačil. Vyplynulo to hlavně z toho, že data se nyní již většinou předávají v digitální formě, kde barva je často nositelem nějaké další informace nebo významu. V dobách, kdy se mapy předávaly v papírové formě samozřejmě 20 barev stačilo, protože na papíře se ani více barev rozlišit nedalo.
V tomto nastavení barev se jedná pouze o změnu interpretace barev na obrazovce, systém uložení barev do výkresu zůstává nezměněný, ukládá se pouze číslo barvy 1 až 40 a ne její definice. Definice barevného schématu se ukládá pouze do konfiguračního souboru Takže pokud změníte nastavení barev na svém počítači, uložíte výkres, ten přenesete na jiný jiný počítač s nezměněným nastavením, bude výkres zobrazen v původním barevném schématu. Pokud však přenesete i konfigurační soubor výkresu (soubor s příponou CFV) bude zachováno i barevné schéma.
Samotný princip výstupu barev při tisku tak zůstává nezměněný, viz Práce s barvami. Zatím se nám však nepodařilo nastavit jiné uspokojivé barevné nastavení, než je výchozí, viz tlačítko Vše změnit na výchozí v obrázku. Protože však může jít o subjektivní pocit, je tato funkce v programu zařazena.
Pokud jako pozadí nastavíte černou barvu, je nutné změnit černou ve výkresu na jinou, protože černá na černé vidět není. Původní bílou barvu pro označení vybraných objektů je vhodné ponechat, protože jiná barva není natolik výrazná, ale změnit ji samozřejmě lze.
Pokus o takové nastavení vidíte (v on-line nápovědě, tištěná příručka je samozřejmě černobílá) v následujícím obrázku: pozadí je černé, černá barva ve výkresu je nahrazena oranžovou, vybrané objekty jsou nadále zvýrazňovány bílou barvou. Další vzory získáte stisknutím tlačítka Načti, které otevře okno pro otevření souborů v adresáři, kam byly při instalaci umístěny vzorové soubory pro nastavení barev, třeba bude některé vyhovovat Vašemu vkusu. Jeden z nich je přesnou kopií barev z DOS verze (tmavší pozadí).
Tlačítky Načti a Ulož lze načíst/uložit definici barevného schématu z/do definičního souboru v podadresáři BARVY adresáře pro sdílená data.