Navigation:  Základní postupy a orientace v programu > Vkládání hodnot do programu >

Číslo náčrtu

Previous pageReturn to chapter overviewNext page

Funkce hodnoty čísla náčrtu vyplývá z popisu Vkládání čísla bodu. Číslo náčrtu lze zadat na více místech programech, ale jedná se vždy o nastavení globální hodnoty platné v celém programu. Tedy nastavení této hodnoty na jednom místě se okamžitě projeví i na všech ostatních místech.

O náčrtech vložených od spuštění programu se udržuje seznam. Tento seznam je přístupný pouze myší přes tlačítko se šipkou na pravém okraji vstupního pole náčrtu. Již zadaný náčrt tak lze volit rovnou z tohoto seznamu bez jeho vypisování. Při ukončení programu se tento seznam neuchovává a po novém spuštění programu je prázdný.

Pokud je náčrt uložen v paměti, stačí pro jeho nastavení stisknout příslušné písmeno označující paměť. Používání pamětí pro uložení čísla náčrtu je popsáno v kapitole Vkládání čísla bodu. Jde o to, že pod písmena A až Z  lze uložit čísla náčrtů.

Přehled o obsazení pamětí náčrtů lze získat stisknutím [Ctrl]+[M], to platí na formulářích: hlavním, výpočetních úloh a editace seznamu souřadnic. V ostatních částech není příkaz [Ctrl]+[M] funkční. Tímto příkazem se aktivuje formulář Paměti náčtů. Stejný příkaz je aktivován poklepáním na vstupní pole čísla náčrtu.

Formulář Paměti náčrtů:

Zobrazuje obsah všech pamětí náčrtů od paměti A do paměti Z.

Tlačítkem Nastav náčrt se globálně jako aktuální náčrt nastaví ten náčrt, na kterém je v seznamu kurzor (je zobrazen zvýrazněně). Stejně funguje i nastavení kurzoru na požadovaný náčrt a stisknutí klávesy [Enter].

Tlačítkem Edituj nebo poklepáním myší se spustí editace náčrtu, na kterém je kurzor.

Tlačítkem Zavři nebo klávesou [Esc] se formulář zavírá.