V této tabulce jsou zobrazována data seznamu souřadnic. Jedná se o režim, který je v databázové "hantýrce" označován anglickým výrazem "browse". Tedy data pro jeden bod jsou zobrazena na jednom řádku tabulky.
Zde může tabulka pracovat ve dvou režimech: prohlížecím nebo editačním.
Režimy se přepínají funkcí Editace přímo v tabulce.
Prohlížecí režim:
Při prohlížecím režimu je vždy zvýrazněn celý řádek dat. Editaci nelze provádět přímo v tabulce, ale data jsou vždy editována v
samostaném formuláři "Editace bodu".
Editační režim:
V tomto režimu lze editovat data přímo v tabulce. Pro změny jednotlivých údajů je tento režim celkem přehledný a pohodlný.
Editace dat přímo v tabulce:
Vybraný údaj v tabulce se po prvním kliknutí myší nebo nastavení kurzoru klávesnicí přebarví (nejčastěji modře, záleží na zvoleném barevném schémetu ve Windows). Pokud se nyní začne rovnou psát, přepíše se celý údaj. Lze se však přepnout do editačního režimu stisknutím klávesy [F2] (standard databázových a tabulkových programů) nebo klávesou [Enter], pak lze údaj editovat po znacích.
Editovat lze i číslo bodu, při jeho změně se celá tabulka překreslí tak, že bod je zobrazen na místě, kam byl v databázi zatříděn.
Po celou dobu editace jednoho řádku lze provedené změny zrušit tlačítkem Zruš změny z nástrojové lišty pod editační tabulkou. Tato lišta zobrazuje na tlačítkách pouze ikony, název tlačítka se objeví pokud na něm chvíli zůstane kurzor myši bez pohybu. Zadané změny se automaticky uloží do seznamu při přesunu kurzoru na jakýkoliv jiný bod resp. řádek tabulky. Případně lze změny uložit tlačítkem Ulož bod z výše pospané nástrojové lišty.
Přidávání bodu v editačním režimu:
Pokud se v tomto režimu uživatel pokusí posunout kurzor za poslední bod v seznamu, je automaticky zobrazen nový záznam, který má číslo bodu nastavené na samé 9. Zde lze zadat údaje nového bodu. POZOR, takto zadané údaje o novém bodu je nutné uložit stisknutím tlačítka Uložit na nástrojové liště pod tabulkou! Pokud je řádek s údaji o novém bodě pouze opuštěn přesunutím kurzoru na jiný bod (klávesnicí nebo myší), jsou zadaná data ignorována. Předpokládá se totiž, že nové body budou přidávány spíše funkcí Přidání jednoho bodu.
Pohyb v tabulce:
Pohyb v tabulce se provádí dle běžných zvyklostí pomocí kurzorových kláves (šipky, Home, End, PgUp, PgDn...) a jejich kombinacemi s řídícími klávesami [Shift], [Ctrl], [Alt]. Proto je zde nebudeme podrobně popisovat.
Ovládání pomocí posuvné lišty vpravo je trochu netypické. Její posuvník je vždy, s výjimkou začátku a konce seznamu, uprostřed. Nelze ho tedy používat například pro přibližné nastavení do dolní třetiny seznamu. Posunutí posuvníku pomocí myši akorát posune kurzor vždy o jednu stránku ve směru pohybu posuvníku. Je to dáno tím, že typ použité databáze seznamu souřadnic nemá všechny potřebné vlastnosti pro takové ovládání. Je to daň za zpětnou kompatibilitu se starými DOS verzemi. To platí i ovládání kolečkem myši (pokud ho myš má).
Někdy může nastat v zobrazených datech zmatek. Může to být způsobeno tím, že se nám úplně všude nepodařilo provázat ovládání seznamu, které pochází z DOSu, s ovládáním ve Windows. Tabulka pak zobrazuje jiná data, než jsou uložena v souborech na disku. Tuto situaci vyřeší stisknutí tlačítka Obnovit data na obrazovce opět z nástrojové lišty pod tabulkou.
Změna šířky sloupců:
Změnu šířky sloupců, v kterých jsou data zobrazena je většinou nutné provést po změně velikosti fontu v tabulce. Změna sířky se provádí myší dle běžných zvyklostí ve Windows pomocí najetí kurzoru myši na oddělovač v nadpisu sloupců. Po změně tvaru kurzoru myši se šířka mění tažením myší. Nastavená šířka sloupců se uchovává v konfiguračním souboru.