1. Prvních 16 znaků se vždy ignoruje.
2. Znaky na pozici 17 až 35 se zpracují následujícím způsobem:
2.1. Oříznou se mezery zleva i zprava.
2.2. Pokud je ve zbývajícím řetězci nalezen znak mezera, je část řetězce až do mezery považován za popis bodu, zbývající část řetězce po odstranění mezer je považována za číslo bodu.
2.3. Pokud zbývající řetězec neobsahuje mezeru, je celý považován za číslo bodu.
2.4. Popis bodu tedy nesmí obsahovat znak mezera.
2.5. Pokud na této pozici není žádný znak (např. řádek s nastavením výšky stroje a cíle), tak se řádek ve výsledném souboru neobjeví, nicméně hodnoty výšky cíle a výšky stroje na zbývající části řádku budou dále normálně zpracovány.
2.6. Pokud je před číslem bodu uvedený znak [#]: V případě řádku dat stanoviska je tento řádek označen ve výsledném souboru jako volné stanovisko (určované). V případě řádku dat cíle, je řádek ve výsledném souboru označen jako orientace (měření na daný bod).
3. Zbývající část řádku s daty je zpracována jako volný formát, nezáleží tedy na počtu oddělujících mezer a na umístění dat ve sloupci - pozici na řádku: Vždy jsou načteny dva údaje oddělené mezerou. První je považován za kód určující význam následujícího údaje, tedy desetinného čísla . Program interpretuje následující kódy:
3.1 ih - výška stroje, platí pro všechny následující stanoviska až do další změny
3.2 th - výška cíle, platí pro všechny následující řádky cíle až do další změny
3.3 Z - řádek s tímto kódem je považován za řádek stanoviska bez ohledu na číselnou hodnotu u tohoto kódu.
3.4 HD - vodorovná délka
3.5 SD - šikmá délka
3.6 HZ - horizontální směr
3.7 V1 - zenitový úhel (vzdálenost)
4. Na konci zpracování řádku je zkontrolován vložený popis. Pokud má hodnotu O nebo OR nebo 9, případně je shodný s hodnotou nastavenou v programu jako popis pro orientační body, je výsledný řádek cíle označen jako orientace (měření na daný bod).
5. Data jednoho stanoviska ukončuje buď další řádek stanoviska nebo konec souboru.