Aktuální styl se volí tlačítkem Styl v nástrojové liště. Zobrazí se panel stylů s počtem tlačítek pro volbu stylů, který se nastavuje v Nastavení - Styly, viz Ovládání stylů a také Seznam stylů...
Protože definovaných stylů je téměř vždy více než tlačítek v tomto panelu, lze styly na tlačítcích měnit. Změna stylu na tlačítku se provede stisknutím tohoto tlačítka pravým tlačítkem myši. Otevře se dialog Dostupné styly, kde se zvolí požadovaný styl pro toto tlačítko. Přiřazení stylů na tlačítcích panelu se neukládá automaticky. Ukládá se společně s definicemi stylů do souboru *.STY. Pokud si tedy uživatel přiřadí na tlačítka nějaký jiný styl a chce aby při příštím otevření výkresu bylo toto přiřazení zachováno, musí v Nastavení - Styly uložit soubor definice. Název tohoto souboru s definicemi stylů i jejich přiřazení na tlačítka je automaticky uložen. Viz Práce s konfiguračními soubory.
Aktuální styl pro kresbu se volí na panelu stylů levým tlačítkem myši. Pokud je zapnut přepínač Nastav - Styly - Zobrazovat nastavení stylu je název zvoleného stylu vypsán do nástrojové lišty na tlačítko pro volbu stylu a vlastnosti, které styl nastavil, jsou v nástrojové liště vyznačeny (způsob vyznačení se asi bude měnit, proto ho zde neuvádíme, ale měl by být jasný přímo z programu).
Pokud dojde k přímé změně kterékoliv vlastnosti, kterou styl nastavil, jinak než opětovnou změnou stylu, smaže se z nástrojvé lišty jak název zvoleného stylu, tak i všechna zvýraznění vlastností nastavených tímto stylem.
Styly lze dodatečně přiřazovat i již nakresleným prvkům pomocí funkce Editace prvků. Nejdříve se požadované prvky vyberou (Výběry grafických prvků), stisknutím tlačítka Editace prvků se otevře dialog Editace vybraných objektů, ten obsahuje tlačítko Změna stylu, které umožní zvolit požadovaný styl pomocí panelu stylů.
Přestože je takto možné dodatečně pomocí stylů upravit libovolnou kresbu, je mnohem méně pracné používat styly kresby hned od začátku vytváření. Je tedy dobré si na používání stylů kresby zvyknout a používat je pro všechny zakázky.
Situace je velmi podobná používání stylů textů v lepších textových editorech (MS Word, 602Text, AmiPro), které používání stylů textu umožňují. Přestože jejich používání práci s editorem velmi usnadňuje úpravy vzhledu dokumentu, málokdo je používá. Pokud je výstupem pouze dokument na papíře (po vytištění), lze se bez stylů obejít. Pokud je však dokument předáván dál v elektronické podobě k dalšímu zpracování (třeba jako tiskové podklady do tiskárny), je používání stylů téměř nutností.
Podobně je tomu i u programu GEUS. Pokud odevzdáváte "papírový" výstup, lze se bez stylů kresby obejít. Pokud je však výkres odevzdáván v jakékoliv elektronické podobě, je používání stylů nutností, jinak bude soubor obsahovat velmi mnoho chyb ve struktuře, které bude velice pracné odstraňovat.